Archiv úloh

Pozvánka ke 3. hře Slovní Poker online

Vážení přátelé a členové klubu Společenství duševních sportů, z.s., milí hráči,

po „zalockowaných“ svátcích jara opět pokračujeme v našich „plně přístupných“, internetových soutěžích!

Rádi bychom s Vámi pokračovali v oblíbené karetní hře Slovní Poker Online. Chtěli bychom však nejdříve znát Váš zájem o tuto soutěž, od kterého se bude odvíjet budoucí losování a počet hráčů u jednotlivých stolů ve hře.

Pro závazné přihlášení do 3. hry využijte prosím přihlašovací formulář, jehož odkaz je uveden na našich stránkách v rubrice Slovní Poker online. Pravidla hry a Stručné propozice hry najdete v odkazu na stejném místě pod formulářem přihlášky. Závaznou přihlášku do hry je třeba vyplnit a odeslat nejpozději do pondělí 19.4.2021! Nezapomeňte v ní uvést své aktuální telefonní číslo. Děkujeme.

Hráči, kteří s námi Slovní poker ještě nikdy nehráli, budou mít možnost si s námi cvičně vyzkoušet průběh jedné ukázkové partie. Těšíme se na Váš zájem a především na Vaši účast! Kapacita hry je maximálně 20 hráčů. Neváhejte a přihlaste se včas! Přejeme všem hráčům štěstí ve hře.

Ivana a Jaroslav Slaninovi


2. pokus o otevření Cryptexu v rámci 2. hry: Hledáme správné heslo

Vážení přátelé a členové klubu Společenství duševních sportů, z.s., milí hráči,

pevně věříme, že jste si krásné Velikonoční svátky příjemně užili. Naše internetové soutěže pokračují dál. Od zítřka, tedy 6.4.2021, je možné se přihlásit do 2. termínu otvírání Kryptexu v rámci druhé hry: „Hledáme správné heslo“.

Své tipy slov můžete zasílat prostřednictvím formuláře uvedeného na našich stránkách v rubrice „Hledáme správné heslo“ – 2. hra, pro závazné přihlášení do soutěže můžete využit níže připojený odkaz / přihlašovací formulář.

Přihlášku je třeba vyplnit povinnými údaji a spolu s tipy správných slov odeslat nejpozději do 9.4.2021 do 24:00 hod.! Hráči, kteří své přihlášky zašlou neúplně vyplněné nebo po stanoveném termínu, případně zapomenou připsat své tipy, nebudou zařazeni do 2. pokusu o otvírání Kryptexu. Pokus o otevření proběhne v neděli, dne 11.4.2021 od 16:00 hod. Připomínáme, že tato hra je, dle pravidel soutěže, zpoplatněna částkou 10,- Kč za každé jedno slovo uvedené hráčem ve formuláři jako tip k určení správného hesla.

Těšíme se na Vaši účast a přejeme všem hodně štěstí ve hře!


2. pokus o otevření Cryptexu v rámci 2. hry: Hledáme správné heslo

„Pozor!“, vyhlašujeme 2. termín pokusu o otevření Kryptexu ve druhé hře. Otvírat budeme v neděli dne 11.4.2021 od 16:00 hod.
Vaše závazné přihlášky s tipy na správná hesla (1 až 5 slov) přijimáme nejpozději do 9.4.2021 do 24:00 hod!!!
Pro potvrzení Vaší účasti ve druhém termínu otvírání využijte připojeného přihlašovacího formuláře s Vašimi správnými tipy! Podrobnější informace a celý text výzvy najdete v odkazu: Pozvánka a pravidla hry – 2. hra, 2. termín otvírání Kryptexu.
Těšíme se na Vaši účast!
Moderátoři soutěže Iva a Jarda S.

Odkaz na celý článek „Hledáme správné heslo – druhá hra druhý pokus“


Vyhlášení 1. termínu pro pokusy o otevření schránky Kryptex

Dne 31.1. od 16:00 hod proběhne první termín pokusů o otevření schránky Kryptex.

Jelikož do té doby nelze předpokládat, že by se proti-pandemická opatření uvolnila natolik, abychom se mohli v naší Klubovně v Praze na Smíchově ve větším počtu sejít, zakládáme proto elektronický pořadník účastníků hry. Níže najdete formulář přihlášky do hry. Pokud se do soutěže závazně hlásíte, prosíme Vás, vyplňte povinná políčka a současně do odpovědi uveďte jedno či více slov, maximálně však pět, o kterých se domníváte, že jsou tím správným heslem pro otevření tajné schránky.

Každý pokus, resp. každé slovo odpovídá částce 10,- Kč, která je splatná na náš účet: Společenství duševních sportů, z.s., před samotným osobním pokusem o zadání hesla do Kryptexu nebo před vyhodnocením slov resp. hesel bez osobní účasti soutěžícího v Klubovně.

Slova, která najdete a sdělíte nám je ve své přihlášce do soutěže, nebudeme zveřejňovat. Budou však u nás archivovány. Po zaplacení poplatku na náš účet, Vám v termínu 31.1.2021 od 16:00 hod umožníme osobní pokus o otevření Kryptexu v naší Klubovně, tedy za předpokladu, že to protiepidemická vládní opatření umožní nebo Vám e-mailem sdělíme v tom pořadí, jak nám byla slova doručena, zda jste v hledání šifry byli úspěšní. Neváhejte, první z Vás má velkou šanci vyhrát zajímavou cenu a získat titul: „Mistr první šifry“! Účastníci hry budou do pořadníku pod přezdívkou, tak jak se nám v čase do soutěže přihlásí, zařazeni a uvedeni na našich stránkách v příslušném pořadí tak, jak jsme Vaše přihlášky obdrželi.

Pokud se v prvním termínu nikomu nepovede správné heslo odhalit, nevadí, protože cca do měsíce (únor) bude za stejných podmínek vyhlášen další termín. A je celkem možné, že hygienická opatření proti šíření koronaviru se do té doby uvolní, umožní nám tak se společně sejít v naší Klubovně na Smíchově a Kryptex třeba i otevřít.

Prostředky soustředěné z této soutěže budou využity v souladu s vyhlášenými podmínkami: Hledáme správné heslo – podmínky a pravidla soutěže.

Za pořadatele internetové hry Iva a Jaroslav Slaninovi

Přihláška do soutěže: Hledáme správné heslo můžete podat v následujícím formuláři.


  Internetová soutěž  – Karetní a deskové hry
  13. série otázek 23.- 29.6.2020

  Po dobu uzavření klubů a kulturních center byla každý týden na stránkách SDSZS.CZ zveřejněna jedna série úloh v obou kategoriích. Na tyto úlohy a otázky bylo možné prostřednictvím připojeného krátkého formuláře odpovídat. Na poslední třináctou sérii otázek, zveřejněných 23. – 29.6. 2020, nám od přihlášených hráčů na všechny úlohy z obou kategorií přišlo celkem 49 odpovědi.

  V deskových hrách z 39 odpovědí nám nejvíce zaslal Ráďa (celkem 15). Ostatní hráči na závěr soutěže jich poslali převážně po osmi. Úlohy nebyly nijak záludné ani složité, navíc některé z nich ponechávaly celkem dost prostoru k přemýšlení o různých variantách řešení. Jen je najít. Všechny odpovědi jsme vyhodnotili a bodový zisk jednotlivých hráčů určil definitivní pořadí v naší internetové soutěži deskových her. To, že konec soutěže byl ještě velmi dramatický a o konečném pořadí na stupních vítězů se dočtete v našem článku: „Ohlédnutí za výsledky ze třinácté série otázek“.

  V osmém díle nové série karetního Syllabatimu nám od hráčů přišlo 10 odpovědí. Prázdniny právě začaly a naše mozečky se poněkud vypnuly. Bonusovou otázku č. 053 na závěr soutěže nejlépe zvládla Juana. Poskládala dvě nejsilnější slova co do počtu karet i jejich bodové hodnoty a získala tak 15 bonusových bodů ke svému týdennímu skóre. Uskupení Dadlin si bezpečně kontrolovali svou pozici a 50 bodů i s bonusem jim stačilo k upevnění první příčky v karetní soutěži.

  Vše podstatné se dozvíte v článku: „Internetová soutěž  2020 – Karetní a deskové hry – Ohlédnutí za výsledky z třinácté série otázek“, který najdete na našem webu SDSZS.CZ v plné verzi. Správné řešení úloh a průběžně nastřádané body ze hry a správná řešení najdete v záložce „Tabulky výsledků“ a „Archiv úloh“. Všem hráčům, kteří se internetové soutěže zúčastnili a podpořili nás v projektu děkujeme a současně přejeme báječné prázdniny plné pohodových dnů a zábavy nejen s karetními i deskovými hrami.

  Odkaz na celý článek

  Sjednocená pravidla pro karetní hru Syllabatim pro internetovou soutěž najdete v rubrice „Internetová soutěž“ – Pravidla soutěže – Sjednocená pravidla soutěže v Syllabatimu.

  Za tým Deskovek instruktoři Ivana a Jaroslav S.


  Deskové hry:

  Karetní hry: