Archiv úloh

Internetová soutěž  – Karetní a deskové hry
13. série otázek 23.- 29.6.2020

Po dobu uzavření klubů a kulturních center byla každý týden na stránkách SDSZS.CZ zveřejněna jedna série úloh v obou kategoriích. Na tyto úlohy a otázky bylo možné prostřednictvím připojeného krátkého formuláře odpovídat. Na poslední třináctou sérii otázek, zveřejněných 23. – 29.6. 2020, nám od přihlášených hráčů na všechny úlohy z obou kategorií přišlo celkem 49 odpovědi.

V deskových hrách z 39 odpovědí nám nejvíce zaslal Ráďa (celkem 15). Ostatní hráči na závěr soutěže jich poslali převážně po osmi. Úlohy nebyly nijak záludné ani složité, navíc některé z nich ponechávaly celkem dost prostoru k přemýšlení o různých variantách řešení. Jen je najít. Všechny odpovědi jsme vyhodnotili a bodový zisk jednotlivých hráčů určil definitivní pořadí v naší internetové soutěži deskových her. To, že konec soutěže byl ještě velmi dramatický a o konečném pořadí na stupních vítězů se dočtete v našem článku: „Ohlédnutí za výsledky ze třinácté série otázek“.

V osmém díle nové série karetního Syllabatimu nám od hráčů přišlo 10 odpovědí. Prázdniny právě začaly a naše mozečky se poněkud vypnuly. Bonusovou otázku č. 053 na závěr soutěže nejlépe zvládla Juana. Poskládala dvě nejsilnější slova co do počtu karet i jejich bodové hodnoty a získala tak 15 bonusových bodů ke svému týdennímu skóre. Uskupení Dadlin si bezpečně kontrolovali svou pozici a 50 bodů i s bonusem jim stačilo k upevnění první příčky v karetní soutěži.

Vše podstatné se dozvíte v článku: „Internetová soutěž  2020 – Karetní a deskové hry – Ohlédnutí za výsledky z třinácté série otázek“, který najdete na našem webu SDSZS.CZ v plné verzi. Správné řešení úloh a průběžně nastřádané body ze hry a správná řešení najdete v záložce „Tabulky výsledků“ a „Archiv úloh“. Všem hráčům, kteří se internetové soutěže zúčastnili a podpořili nás v projektu děkujeme a současně přejeme báječné prázdniny plné pohodových dnů a zábavy nejen s karetními i deskovými hrami.

Odkaz na celý článek

Sjednocená pravidla pro karetní hru Syllabatim pro internetovou soutěž najdete v rubrice „Internetová soutěž“ – Pravidla soutěže – Sjednocená pravidla soutěže v Syllabatimu.

Za tým Deskovek instruktoři Ivana a Jaroslav S.


Deskové hry:

Karetní hry: