Archiv úloh

Vyhlášení 1. termínu pro pokusy o otevření schránky Kryptex

Dne 31.1. od 16:00 hod proběhne první termín pokusů o otevření schránky Kryptex.

Jelikož do té doby nelze předpokládat, že by se proti-pandemická opatření uvolnila natolik, abychom se mohli v naší Klubovně v Praze na Smíchově ve větším počtu sejít, zakládáme proto elektronický pořadník účastníků hry. Níže najdete formulář přihlášky do hry. Pokud se do soutěže závazně hlásíte, prosíme Vás, vyplňte povinná políčka a současně do odpovědi uveďte jedno či více slov, maximálně však pět, o kterých se domníváte, že jsou tím správným heslem pro otevření tajné schránky.

Každý pokus, resp. každé slovo odpovídá částce 10,- Kč, která je splatná na náš účet: Společenství duševních sportů, z.s., před samotným osobním pokusem o zadání hesla do Kryptexu nebo před vyhodnocením slov resp. hesel bez osobní účasti soutěžícího v Klubovně.

Slova, která najdete a sdělíte nám je ve své přihlášce do soutěže, nebudeme zveřejňovat. Budou však u nás archivovány. Po zaplacení poplatku na náš účet, Vám v termínu 31.1.2021 od 16:00 hod umožníme osobní pokus o otevření Kryptexu v naší Klubovně, tedy za předpokladu, že to protiepidemická vládní opatření umožní nebo Vám e-mailem sdělíme v tom pořadí, jak nám byla slova doručena, zda jste v hledání šifry byli úspěšní. Neváhejte, první z Vás má velkou šanci vyhrát zajímavou cenu a získat titul: „Mistr první šifry“! Účastníci hry budou do pořadníku pod přezdívkou, tak jak se nám v čase do soutěže přihlásí, zařazeni a uvedeni na našich stránkách v příslušném pořadí tak, jak jsme Vaše přihlášky obdrželi.

Pokud se v prvním termínu nikomu nepovede správné heslo odhalit, nevadí, protože cca do měsíce (únor) bude za stejných podmínek vyhlášen další termín. A je celkem možné, že hygienická opatření proti šíření koronaviru se do té doby uvolní, umožní nám tak se společně sejít v naší Klubovně na Smíchově a Kryptex třeba i otevřít.

Prostředky soustředěné z této soutěže budou využity v souladu s vyhlášenými podmínkami: Hledáme správné heslo – podmínky a pravidla soutěže.

Za pořadatele internetové hry Iva a Jaroslav Slaninovi

Přihláška do soutěže: Hledáme správné heslo můžete podat v následujícím formuláři.


  Internetová soutěž  – Karetní a deskové hry
  13. série otázek 23.- 29.6.2020

  Po dobu uzavření klubů a kulturních center byla každý týden na stránkách SDSZS.CZ zveřejněna jedna série úloh v obou kategoriích. Na tyto úlohy a otázky bylo možné prostřednictvím připojeného krátkého formuláře odpovídat. Na poslední třináctou sérii otázek, zveřejněných 23. – 29.6. 2020, nám od přihlášených hráčů na všechny úlohy z obou kategorií přišlo celkem 49 odpovědi.

  V deskových hrách z 39 odpovědí nám nejvíce zaslal Ráďa (celkem 15). Ostatní hráči na závěr soutěže jich poslali převážně po osmi. Úlohy nebyly nijak záludné ani složité, navíc některé z nich ponechávaly celkem dost prostoru k přemýšlení o různých variantách řešení. Jen je najít. Všechny odpovědi jsme vyhodnotili a bodový zisk jednotlivých hráčů určil definitivní pořadí v naší internetové soutěži deskových her. To, že konec soutěže byl ještě velmi dramatický a o konečném pořadí na stupních vítězů se dočtete v našem článku: „Ohlédnutí za výsledky ze třinácté série otázek“.

  V osmém díle nové série karetního Syllabatimu nám od hráčů přišlo 10 odpovědí. Prázdniny právě začaly a naše mozečky se poněkud vypnuly. Bonusovou otázku č. 053 na závěr soutěže nejlépe zvládla Juana. Poskládala dvě nejsilnější slova co do počtu karet i jejich bodové hodnoty a získala tak 15 bonusových bodů ke svému týdennímu skóre. Uskupení Dadlin si bezpečně kontrolovali svou pozici a 50 bodů i s bonusem jim stačilo k upevnění první příčky v karetní soutěži.

  Vše podstatné se dozvíte v článku: „Internetová soutěž  2020 – Karetní a deskové hry – Ohlédnutí za výsledky z třinácté série otázek“, který najdete na našem webu SDSZS.CZ v plné verzi. Správné řešení úloh a průběžně nastřádané body ze hry a správná řešení najdete v záložce „Tabulky výsledků“ a „Archiv úloh“. Všem hráčům, kteří se internetové soutěže zúčastnili a podpořili nás v projektu děkujeme a současně přejeme báječné prázdniny plné pohodových dnů a zábavy nejen s karetními i deskovými hrami.

  Odkaz na celý článek

  Sjednocená pravidla pro karetní hru Syllabatim pro internetovou soutěž najdete v rubrice „Internetová soutěž“ – Pravidla soutěže – Sjednocená pravidla soutěže v Syllabatimu.

  Za tým Deskovek instruktoři Ivana a Jaroslav S.


  Deskové hry:

  Karetní hry: