Aktuálně

Do odvolání odkládáme veškeré akce spolku Deskovek

Na základě Usnesení vlády ČR ze dne 9.10.2020 a na základě vládního nařízení, vydaném v rámci nouzového opatření proti šíření koronaviru, v období od 12.10.2020 odkládáme až do odvolání veškeré, v programech uvedené, akce klubů Deskovek, pořádané naším spolkem Společenstvím duševních sportů, z.s. ve všech odbočkách SONS a TyfloCenter.
Současně též odkládáme připravovaný turnaj Mistrovství České republiky v karetní hře Syllabatim, který se měl konat v sobotu 21.11.2020. Náhradní termín pro konání mistrovství ČR bude stanoven a včas zveřejněn až na základě nových, aktualizovaných protikoronavirových a dále souvisejících opatřeních, vydaných Vládou ČR.
O dalším vývoji situace a o obnovení aktivní činnosti Spolku SDS budete informování na našich internetových stránkách, případně telefonicky nebo formou e-mailového sdělení.
Případné telefonické či písemné dotazy Vám rádi zodpovíme.
Děkujeme všem hráčům i členům našeho Spolku za pochopení a pevně věříme, že se k hracím deskám i kartám opět brzy ve zdraví všichni sejdeme.
Předseda Společenství duševních sportů, z. s.
Jaroslav Slanina

Zveme Vás na:

šestý turnaj 3. ročníku ligy deskových a karetních her Ligan/Ligas 2019-2020 pro hráče se zrakovým hendikepem.

Turnaj v kostkových hrách: Suluc, Člověče nezlob se, Pirátské kostky.  

Datum a čas konání: V průběhu pořádání setkání hráčů Deskovek v jednotlivých centrech pro nevidomé a dle uvedeného programu akcí.

Místo konání: TyfloCentrum Plzeň, SONS Česká Lípa, Středisko pro nevidomé Dědina, SONS Příbram, Klubovna SDS – Smíchov.

Pořádá: Společenství duševních sportů, z.s. (SDS, z.s.) ve spolupráci se členy a hráči všech Klubů deskových a karetních her.

Propozice turnaje: Turnaj v Kostkových hrách je koncipován jako otevřený OPEN. Zúčastnit se může každý zájemce, který dovršil věk 18 let a zná pravidla všech tří her. Každý hráč má volné kredity: ke 3 partiím ve hře Suluc, ke 2 partiím ve hře „Člověče, nezlob se“ u stolku se 4 hráči (pouze se 2mi figurkami k nasazení) a ke 2 partiím Pirátských kostek u stolku se 3. U Pirátských kostek se hraje do zisku minimálně 5000 herních bodů, získaných jedním z hráčů. Hráči budou před zahájením každé nové partie ke stolům vždy losování. Menší počet zúčastněných hráčů u stolu v partiích u jednotlivých her není povolen.

Vyhodnocení her: 

Suluc: Hráč získává v partii přesně tolik bodů, kolik mu na konci hry zbylo aktivních figurek.

Člověče nezlob se: Vítěz získává v partii u stolku 4 body, druhý v pořadí 3 body, třetí 2 body a poslední 1 bod.

Pirátské kostky: Na základě dosaženého skóre vítěz získává 2 body, druhý v pořadí 1 bod a poslední hráč 0 bodů.

Startovné: Není stanoveno. Poplatek je součástí členského poplatku v SDS, z.s.

Doprava: Bližší informace najdete na webových stránkách jednotlivých středisek SONS, TyfloCenter a Klubovny SDS.

Přihlášky: Své přihlášky adresujte na e-mail pořadatele: sdszs@seznam.cz nebo svou účast potvrďte na telefonní číslo 604 616 601 – pan Jaroslav Slanina

Doprovod na turnaj si hráči řeší individuálně. Dobrovolní asistenti v místě turnaje jsou k dispozici hráčům po celou dobu konání akce.

Uzávěrka přihlášek: Svou účast v turnaji prosím oznamte nejpozději do 29.9.2020 na shora uvedené kontakty. Kapacita turnaje je v rozhodné kompetenci jednotlivých středisek v místě konání a dle vyhlášení aktuálních interních či plošných proti-koronavirových hygienických omezení a opatření.

LIGA: Každý, kdo odehraje turnaj, stane se automaticky hráčem ligy Ligan a Ligas pro rok 2019 -2020. Liga se skládá ze 6ti až 7mi samostatných turnajů. Účastník nemusí odehrát všechny plánované turnaje. Platí však, že čím většího množství turnajů se hráč zúčastní, tím větší šanci na celkové lepší umístění v lize bude mít.

Na Vaši účast za Společenství duševních sportů a za hráče Klubu deskových her Dědina se těší

Jaroslav Slanina a Ivana Slaninovi

V Praze dne 27.9.2020


Zveme Vás na:

10. turnaj 3. ročníku ligy Deskovek MK Praha 5 – Smíchov, 2019-20.

Turnaj v deskové hře „Tiket to Ride“ – Originál mapa USA.

Datum a čas konání: čtvrtek 15.10.2020 od 16:00 – 18:45 hod (včetně vyhlášení výsledků a předání drobných cen)

Místo konání: Městská knihovna Praha 5 – pobočka Smíchov, Nám. 14 října 83/15, Praha 5, 150 00.

Pořádá: MK Praha 5 – Smíchov, pobočka Nám.14 října a Společenství duševních sportů, z.s. (SDS, z.s.)

Propozice turnaje: Turnaj ve hře „Tiket to Ride“ je koncipován jako otevřený (OPEN). Zúčastnit se může každý zájemce, který dovršil věk 8 let a zná základní pravidla hry. Hrají se celkem 2 kola. Na každé kolo je stanoven časový limit 50 minut. První kolo je losované. Ve druhém kole jsou ke stolkům přiřazeni hráči dle dosažených výsledků a herního skóre z kola předchozího. U stolu se sejdou vždy 4 hráči.

Bodování pořadí: Vítěz u stolu získává za partii 4 body, druhý v pořadí 3 body, třetí 2 body, čtvrtý 1 bod. O celkovém pořadí hráčů v turnaji, při shodě součtu bodů za pořadí u stolů, rozhoduje součet celkového dosaženého herního skóre v jednotlivých hrách. Pokud dojde ke shodnému počtů bodů za pořadí i skóre, přichází na řadu kritérium = vyšší dosažené skóre v jedné hře.

Startovné: Účast v turnaji je zdarma. Kapacita turnaje max. 16 míst.

Přihlášky: Své přihlášky nebo svou účast adresujte na e-mail pořadatele: sdszs@seznam.cz nebo na telefonní číslo 604 616 601 – pan Jaroslav Slanina. Přihlásit se můžete i osobně v Městské knihovně, pobočka Nám. 14 října 83/15, Praha 5, dětské odd.

Uzávěrka přihlášek: Oznámení o své účasti v turnaji prosím oznamte nejpozději do 12.10.2020 na shora uvedené kontakty. Nepřihlášení hráči se mohou zúčastnit a být přizváni ke hře do kapacity (16 míst).

LIGA: Každý, kdo odehraje první turnaj, stane se automaticky hráčem ligy Deskovek pro rok 2019 -2020. Liga se skládá z 12ti samostatných turnajů a mini-turnajů v různých deskových a karetních hrách. Účastník nemusí odehrát všechny plánované turnaje. Platí však, že čím více turnajů se hráč zúčastní, tím větší šanci na celkové lepší umístění v lize bude mít. Průběžná tabulka ligy bude vedena pod přezdívkami, které si hráči zvolí před prvním turnajem. Průběžné pořadí ligy bude na našich stránkách zveřejněno.

Podrobný program Deskovek MK Praha 5 – Smíchov najdete i na stránkách Městské knihovny Praha – pobočka Praha 5 – Smíchov, Nám. 14. října. Těšíme se na Vaši účast. Za Společenství duševních sportů a instruktory Deskovek

Jaroslav a Ivana Slaninovi
V Praze dne 25.9.2020