Aktuálně

„Zajímá Vás, jak probíhají místní kvalifikace na 1. MČR v Syllabatimu?“
Aktuální výsledky najdete v přiložených PDF souborech a v rubrice: Výsledky turnajů – sezóna 2021-2022, pod záložkami jednotlivých středisek, jejichž hráči a klienti se do celonárodní soutěže, pořádané spolkem Společenstvím duševních sportů, z.s. ve spolupráci se středisky pro nevidomé s chutí zapojili. Dalším přihlášeným účastníkům přejeme hodně karetního i toho lingvistického štěstí!

Výsledná tabulka místní kvalifikace pro 1. MČR v Syllabatimu
Výsledná tabulka místní kvalifikace pro 1. MČR v Syllabatimu z Dědiny
Výsledná tabulka místní kvalifikace pro 1. MČR v Syllabatimu – Česká Lípa
Výsledná tabulka místní kvalifikace pro 1. MČR v Syllabatimu – TyfloCentrum Plzeň


1. Mistrovství ČR v Syllabatimu 2022

Vážení přátelé, milí hráči,
dovolujeme si Vás pozvat na historicky 1. ročník Mistrovství ČR v Syllabatimu 2022. Kdo zná pravidla hry Syllabatim, má možnost se zúčastnit kvalifikačních bojů ve střediscích či centrech v regionu bližšímu Vašemu bydlišti, pokud se rozhodnou kvalifikaci v zadném rozsahu termínu uspořádat.
Kdo s námi hrál internetové hry „Syllabatim“ a „Slovní Poker on-line“ v době covidové pauzy 2020 – 2021, má účast v pražském finále MČR v Syllabatimu jistou! V příloze této zprávy najdete veškeré potřebné informace k účasti, podmínky soutěže i sjednocená pravidla hry ve formátu PDF. Dokonce je znám i seznam hráčů, kteří díky svým aktivitám v době covidového lockdownu podpořili naší soutěž i práci jako organizátorů a získali tím tak zcela nečekaně i možnost přímého postupu do historicky 1. Mistrovství ČR v Syllabatimu! Seznamte se prosím s veškerými přílohami, které Vám o soutěži hodně podrobných informací sdělí. V deskovkách se aktivita vyplácí a kdo s námi nehraje, nevyhraje!
Kdo si však v pandemické době netroufl na naše internetové soutěže, má možnost nyní zazářit v místní kvalifikaci! Prostudujte si pečlivě přiložené soubory a zkuste štěstí „nováčka“! Mistrem se může stát prakticky kdokoliv, kdo má zájem se zúčastnit, má píli i vůli, zná náš mateřský jazyk – češtinu, brailla, má trochu toho štěstí a především soutěživého ducha!
Cesta k titulu je sice dlouhá, ale 25. a 26. června 2022 se v Praze ve finále a v super finále rozhodne o historicky 1. mistrovi ČR hned ve dvou kategoriích: 1) nevídomí/slabozrací a 2) vidící.
Těšíme se na Vaší účast. Jakékoliv dotazy zasílejte na náš e-mail: sdszs@seznam.cz
Jakmile to bude možné, ihned a rádi Vám odpovíme.
Pořadatelem kvalifikací jsou jednotlivé odbočky SONS a TyfloCenter či podobná zařízení pro zrakově postižené osoby, pokud se rozhodnou kvalifikaci uspořádat. Finále a superfinále pak pořádá spolek Společenství duševních sportů, z. s. v Praze na Smíchově.
Těšíme se na vaší účast a přejeme všem hodně štěstí v kvalifikačních bojích o postup do finále.
Za spolek SDS, z.s. Jaroslav a Ivana Slaninovi – organizátoři soutěže

Kvalifikace 1 pozvánka
Propozice a pravidla pro místní kvalifikace
Jaká slova jsou povolena v soutěži Syllabatim – desatero
Seznam hráčů přímo postupujících….
Tabulka místní kvalifikace – výkaz


Vážení přátelé, milí hráči,
patrně jste si již všimli, že od února 2022 na našich stránkách v rubrice „Program akcí“ již nenajdete obvyklé programy pro jednotlivá střediska SONSu, TyfloCenter ani Městské knihovny Praha – pobočky na Smíchově. Je to z toho důvodu, že jsme si jako organizátoři Deskovek vybrali poněkud delší dovolenou od herních aktivit a soustředili se především na svou práci v civilním zaměstnání, které se nám po covidové pauze nahromadilo poněkud více než jsme čekali.
Omlouváme se tímto všem, kteří se těšili na Deskovky ve druhém školním pololetí roku 2021-2022 a my je v takovém případě mírně (možná až hodně) zklamali.
Od září 2022 budou Deskovky, na všech nebo alespoň v některých vybraných místech, pod naším vedením opět pokračovat v pravidelných intervalech. V současné době jsme připraveni do začátku prázdnin uskutečnit alespoň pár víkendových integrovaných turnajů v Klubovně SDS na Smíchově, tedy pokud nám naše časové možnosti a zdraví takový smělý plán dovolí. Určitě se na Vaší účast budeme předem těšit.
Informace o připravovaných akcích Vám dáme vždy včas písemně (telefonicky) předem vědět.
Pokud budete míte nějaké dotazy či náměty na turnaje, napište nám na náš e-mail: sdszs@seznam.cz
Určítě Vám rádi odpovíme.
Za Deskovky Vaši trenéři – instruktoři Ivana a Jarda Slaninovi