O hře „Věštecký koutek v Lesnické“ a její pravidla

Vážení přátelé a členové klubu Společenství duševních sportů, z.s., milí hráči, celkem jsme se těšili na to, že nový rok 2021 se nám od svého začátku představí vlídně, zdravě, pohodově, zbaví nás pandemie Covidu-19, všemožné očkování nás ochrání, a že se brzy zbavíme všech napjatých restrikcí, které neskonale huntují naše životy, společenskou i sociální soudržnost. Doufali jsme, že špatné dny už rychle pominou a nastane zlepšení vztahů mezi lidmi, posílíme si zdraví, ekonomika se rozjede opět na původní obrátky, studenti i žáci budou moct do svých škol a budeme moci volněji dýchat nejen v přírodě, ale i v ulicích, ve městech nebo v malebných vesnicích. Opak je však pravdou. Hygienická pravidla se díky vývoji situace ještě více zpřísnily a nám nezbývá nic jiného než se jich pevně držet, snášet je a doufat ve světlo na konci prozatím „nekonečného tunelu“. Je to o nekonečné trpělivosti, o čekání, o vůli každého z nás a o odříkání se společenského i kulturního života. Někdy je to i o strádání a stesku po blízkých či rodině. Nikdo neví, co bude zítra, za týden, za měsíc nebo dokonce za rok.

Připravili jsme pro Vás poněkud tajemnou hru, která vítěze odhalí až po dlouhém a trpělivém čekání… asi jako na to světlo na konci toho zatím nekonečného tunelu.

Hra se jmenuje: „Věštecký koutek v Lesnické“.

Na našich stránkách SDSZS.CZ, v rubrice se stejným názvem, uvedeme několik našich „věšteckých předpovědí“, které budou specifikovány jednou větou a současně budou různě bodově ohodnoceny. Některé věštby možná budou drsné, asi jako je život sám. Pokud se chcete do této, poněkud mystické, soutěže zapojit, stačí včas odpovědět a vyjádřit svůj souhlas či nesouhlas s našimi jednotlivými předpověďmi v připojeném formuláři. Do formuláře uveďte svou přezdívku a dále pak čísla jednotlivých předpovědi, přičemž ke každé z nich připojte Vaši jednoduchou jasnou odpověď formou „ano“ nebo „ne“.

Pravidla jsou celkem jednoduchá:

Příklad:

1. předpověď: „Letošní mistrovství světa dospělých v hokeji, pokud se uskuteční, vyhraje tým Ruska.“
Za 5 bodů.
Pokud byste s námi souhlasili, Vaše odpověď by byla: 1. ANO
Pokud byste s námi nesouhlasili a mysleli si, že vyhraje jiný národní tým, Vaše odpověď by zněla:  1. NE

2. předpověď: „Z loňska odložené Olympijské hry v Tokiu se letos nebudou konat.“ Za 7 bodů.
Pokud byste s naší věštbou souhlasili, Vaše odpověď by byla:  2. ANO
Pokud byste s námi nesouhlasili a domnívali se, že Olympijské hry v Tokiu se letos přeci jen budou konat, Vaše odpověď by byla:  2. NE

A podobně budete mít možnost odpovědět na všechny nebo jen vybrané vize, na které byste chtěli odpovědět. Pokud však odpovíte, ale ke každé své odpovědi neuvedete čísla předpovědí, které se odpověď týká, nebude taková odpověď vyhodnocena! Vaši odpověď bychom v takovém případě neměli k čemu přiřadit.

Vyhodnocení:

Platí, že pokud se naše věštba splní a vy s ní vyslovili souhlas, získáte tolik bodů, na kolik byla věštba ohodnocena. Pokud se však naše věštba nesplní a vy s ní přesto souhlasili, nezískáváte za ni žádný bod. Pak je ještě poslední varianta a to taková, že naše věštba se sice nesplnila a vy s ní vyslovili svůj nesouhlas. V takovém případě si připisujete tolik bodů, za kolik byla předpověď zveřejněna, protože jste prognózu odhadli lépe než my. Všechny odpovědi začátkem roku 2022 vyhodnotíme na základě faktů a získané body Vám sečteme. Jednoduché, že? Tipnete si kdo bude vítěz?

Proč se do soutěže zapojit a co můžete vyhrát?

Zamyšlení nad současnou i budoucí situací určitě nikoho neurazí a možná jen připomene zvláštnost našich životů probíhajících v podivné době pandemie. Ano, i dobrý pocit z osobního úspěchu je nadevše, ale my k tomu určitě připojíme i zajímavou „mystickou“ věcnou cenu pro vítěze.

A co když vyhrajeme my? Zpychneme? Poplácáme se po zádech, jak jsme dobří vizionáři? Lekneme se sami sebe? Začneme se bát a zanecháme okultismu? Dáme si kafe a pohodlně prohlásíme: „Jo, to se nám zase jednou něco povedlo!“ Asi i takovou otázku dáme do našich předpovědí!

Pevně věříme, že se nám společně povede překonat další dlouhou nucenou Covidovou pauzu a ve zdraví se všichni brzy sejdeme při nějaké společné akci. Chce to jen trpělivost a silnou vůli. Respektive hodně trpělivosti a hodně vůle. Těšíme se na Vaší účast. Společně to podivné období pandemie určitě překonáme! Vaše účast ve hrách nám i vám bude v tomto čase největší oporou a podporou! Děkujeme.

Všechny Vás zdraví Iva a Jarda z Věšteckého koutku.